173. zasedání Pléna ČKR v Praze péčí AMBIS vysoké školy, a.s.

7. prosince 2023 PDF

1. Paralelní zasedání Komor ČKR.
  3. Informace o AMBIS vysoké škole, a.s.
  4. Zprávy předsedkyně, místopředsedů a tajemnice ČKR; zprávy předsedkyň Komor ČKR.
  5. Výzva k akademické a vědecké obci celého světa ze strany Akademie věd, Rady vysokých škol a Grantové agentury Izraele – diskuse s velvyslankyní Izraele v ČR.
  6. Individuální vzdělávací účty (Individual learning accounts) – diskuse s vrchní ředitelkou Sekce zaměstnanosti Ministerstva práce a sociálních věcí.
  7. Představení Czexpats in Science s důrazem na spolupráci s vysokými školami ČR – diskuse s ředitelem Czexpats in Science.
  8. Výsledky projektů Eurostudent a Eurograduate a možnosti využití kapacit Centra pro studium vysokého školství (CSVŠ) vysokými školami ČR – diskuse s ředitelem CSVŠ.
  9. Aktuální problematika vysokého školství ČR – diskuse s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy, s ministryní pro vědu, výzkum a inovace, s jejich spolupracovníky a s předsedou Rady vysokých škol.
  10. Podpora zastoupení ČR v institucích EU – diskuse s náměstkem ministra zahraničních věcí.
  11. Činnost Českých center (ČC) se zaměřením na spolupráci při propagaci ČR v zahraničí a na očekávání a potřeby vysokých škol ČR – diskuse se zástupkyněmi ČC, Oddělení evropských projektů.
  12. Víza pro zahraniční studenty a úprava Režimu student – diskuse s ředitelkou Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra.
  13. Diskuse s prezidentem ČR o vysokém školství ČR.
  15. Usnesení 173. zasedání Pléna ČKR. Závěr.